Merhaba. bu yazımda size kullandığım bisikletlerimi tanıtıyorum. Yazının başlığının çoğul olmasının elbette birden fazla bisikletimin olması. Bunun nedenini daha önce uzunca anlattığım şu yazımda okuyabilirsiniz.

Santos Travelmaster 2.6 Al.

Bisiklet seçimi yaparken elbette ayırdığınız bütçe çok önemli. Ben bisikletimi seçerken dünya turu yapacağım ve bu nedenle beni uzun süre idare edecek bir bisiklet olmasına dikkat ettim. Bu yüzden bisikletimin çoğu özelliği sizin için fazla gelebilir. Ancak unutmamalısınız ki iyi bir bisiklet sizi her yere taşıyacak, sorun çıkarmayacak ve gece yatağınıza yattığınızda bisikletiniz de oluşacak bir arızayı düşünmek yerine yıldızları huzur içinde seyretmenize fırsat verecek bir bisiklet olmalıdır. Ben bu nedenle Hollanda markası olan Santos’u tercih ettim. Santos tam anlamıyla bir tur bisikleti. Bisikleti satın aldığınız zaman entegre çamurlukları, ön dinamosu ve bu dinamoya bağlı ön-arka farı, ön-arka bagajları ve sizin seçtiğiniz gidonla birlikte geliyor. Bu entegre sistemler bisikletinize uzun zaman boyunca herhangi bir ek harcama yapmayacağınız anlama geliyor. Tabii ki bir de tur süresince konforlu ve güvenli seyahat etmenizi sağlıyor. Santos hakkında ayrıntılı bilgilere kendi official sitesinden ulaşabilirsiniz. Benim bisikleti satın alma hikayemi ise daha önce kaleme aldığım şu yazımda okuyabilirsiniz.

 

Carraro E-Gravel 8.0

Ben bu bisikleti her gün işe gidiş gelişlerimde ve hafta sonu turlarımda kullanıyorum. Elektrik destekli bir bisiklet tercih etme nedenimi ve bisikletim hakkında ki görüşlerimi  şu yazımda okuyabilirsiniz. Carraro E-Gravel hakkında ki teknik bilgilere ise Carraro official sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Brompton Electric

En son aldığım bisikletim ise Brompton Electric. Brompton için tam bir keyif bisikleti diyebilirim. Küçük boyutları ve kendine has özellikleriyle hafta sonu turlarımın vazgeçilmezi oldu kendisi. Youtube kanalımda Brompton Electric ile yaptığım uzun tur incelemesini izleyebilirsiniz. Özelliklerini anlattığım ve incelemesini yaptığım yazıyı ise şuradan okuyabilirsiniz. Teknik bilgilere ise Brompton official sitesinden ulaşabilirsiniz.