Yeniden Doğmak!

Sen yeniden doğmak nedir biliyor musun? Eğer bilmiyorsan korkma, sana anlatmaya geldim. Yok eğer biliyorsan da bir kez de benden dinlemeni istiyorum.

Ayakların kesin olarak yerden kesiliyor bir kere. Korku dolu kalbin son kez derin nefes alarak yükseliyor. İçini öyle bir boşaltıyorsun ki nefesini verirken, işte bu değiştiğinin ve artık eski sen olmayacağının göstergesi oluveriyor bir anda. Cesaret nedir bir anda yüreğine düşmesiyle yeniden öğreniyorsun. Hiç olmadığın kadar cesur oluyorsun. Bir bebeğin saflığı ile kuşanıyorsun cesaretini. Rahat ol, her şey geride kaldı artık. Seni tutan, seni bağlayan, seni kötü hissettiren ne varsa yeniden doğduğun yerde bıraktın hepsini. Artık peşinden gelmeyeceklerine emin olabilirsin. İşte bu yeniden doğumun sana hediyesi. Al onu, sıkıca kalbine bas ve şükret. Sana geldiği için şükret. Çünkü az önce seni üzen, senin üzdüğün kim, hangi olay varsa barışıp onlarla vedalaştın. Artık sadece sen varsın bu macerada.

Yeniden doğumun hediyelerine inan. Artık eski diye bir şey olmayacağı için hayatında, seni üzen de olamayacaktır. Artık yeni hayatını ilmek ilmek dokuyacak, onu özenle yaşayacak ve çok daha büyük anlamlar katarak yeni yolunda devam edeceksin. Yeni yolun ne olduğu sana kalmış. İstersen bir bar da garsonluk yapabilirsin. İstersen hayatını yoksul insanlara yardıma adayabilirsin. İstersen Avrupayı karış karış dolaşabilir, istersen de Hindistanın büyülü sokaklarında kaybolabilirsin. Yeni geldiğin bu hayatı istediğin gibi şekillendirmek senin elinde. Asla vazgeçme. Yaşamaktan, denemekten, dinlemekten, görmekten, duymaktan asla çekinme. Unutma ki sen yeni doğmuş bir bebeksin. Senin ön yargıların, korkuların, çekincelerin, kaygıların artık yok. Bunun farkına var bir kere. Yol uzun;kabul. Ama daha yeni başlıyorsun. Adım atmaktan,ilerlemekten çekinme. Bu dünya öyle büyük öyle büyük ki, her şey senin için. Senin yaşaman ve deneyimlemen için. Yeni hayatın boyunca buna inan, buna sarıl.

Sen bu noktaya kolay gelmedin. Bunun farkına var. Uzunca bir yolda yürümen gerekti yeniden doğabilmek için. Uzunca yürüdüğün bu yolda bedeller ödedin. Yalnız kaldın, ağladın, korktun, heyecanlandın, sevdin, yenildin, üşüdün, düştün, yara aldın çok. Ama başta da söylediğim gibi sen kazandın. Bak hala hayattasın ve sana yeni bir hayat hediye edildi. Kim tarafından hediye edildiği önemli değil, bunu düşünmene gerek yok. Sadece ve sadece tadını çıkarmaya bak. Artık her şey senin bir aynan. Artık her şey sensin aslında.

Çok istiyorsan derin bir nefes daha al. Ama unutma, sen yeniden doğdun. Artık eski sen yok. Ölümün tutkulu, coşkulu anına tanık oldun. Yerinden kalk ve yeni hayatın için kadeh kaldır, dans et. Bu kadar basit olduğunu ve bu hayata mutlu olmak için, kimsenin ama hiç kimsenin sorumluluğunu taşımaya gelmediğinin farkına var.

Yolun daima ama daima açık olsun!

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.